Balon perde kullanımı yavaş yavaş unutulmaya yüz tutsa da, klasik dekore edilmiş mekanların vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle ipek organze tül ve yarı mat / parlak ipek kumaşlar ile tasarlanmış balon perde bu mekanlarla tam uyum sağlar. Balon perde, mekanizma yardımı ile yukarı / aşağı hareket eder. İstenirse dekoratif olarak, direkt plastik perde rayına uygulanabilir. Plastik raylarda yukarı ve aşağıya doğru hareket etmezler,ancak sağa veya sola doğru el kontrolü ile çalıştırılabilir. Balon perde modelleri mekanizmalı , mekanizmasız çok farklı çeşitleri bulunmaktadır , müşterilerimizin isteklerine uygun tarzda balon perde modeli yapmaktayız

Sabit Balon Perde Modellerinin standart ölçüsü kornişten itibaren yaklaşık 120 cm ila 130 cm aralığındadır. Yakın mesafelerde Kornişten mermer boyuna olan mesafe yaklaşık 200 cm olduğundan kalan 80 cm içerisinin görülmesine sebep verebilir. Böyle durumlarda sabit balon perde doğru seçim olmayabilir. Balon Perdeler Yan fon ile şıklığını tamamlamaktadır. Tek başına kullanımı önerilmez. Ayrıca Parçlamadan cam toplam boyutunda ölçü alımı gerekmektedir.

 

 

BALON PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

balon-perde-olcusu-nasil-alinir

 

İnşaat sektörümüz maalesef perde konumlandırmalarını hiç düşünmeden projeler gerçekleştirmektedir. İnşaat sektöründe camlar standartı oluşturulamamış önemli bir detaydır. Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır. Hal böyle olunca Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir.

İkinci husus da, zebra stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısıdır.

Balkon kapısı ile birlikte cam yan yana ise,tek parça ölçebilirsiniz, camın tamamen kullanım amacınıza uygun olmsı gerekmektedir.

Mekanizma sistemi maximum 350 cm 'e kadar yapılabilmektedir.

Sağdan ve soldan en az 10cm dışarı çıkılması gerekir. Eğer güneş girmesi yandan görülmesi gibi sıkıntılar mevcut ise mümkünse 15-20cm dışarı çıkılması ile perdenin yan açılardan aldığı ışığı daha iyi kontrol etmiş olursunuz. Taşma payı olmayan yerde ışık girmesi gibi sorun olmaz. Tül perde ölçüsünde Fon perde kullanılmayacak ise duvardan duvara ve boy ölçüsü alınması yeterlidir.

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica