Karartma kumaş perdeler, İki çeşittir. %100 Polyester Stor Perde ve Kumaş Karartma Perdelerdir. Karatma Perdeler, evlerin yatak odalarında, bebek odalarında, çalışma odalarında, stüdyolarda, laboratuarlarda , konferans salonlarında, sinemalarda, tiyatrolarda ve benzeri mekanlarda uygulanmakta olup ışıksız ortam elde etmede çözüm olmaktadır. Karartma Kumaş perdeler iki tarafı saten ortasında karartma tabakasının bulunduğu kumaşlardır. Normal dikişle düz perde şeklinde yaygın olarak otel odalarında kullanılmaktadır. Yıkanabilir kolay deforme olmayan yerli üründür. Renk seçenekleri 20 çeşit kadardır. Karartma Perdelerde dikiş uygulaması pileli olarak da üretilebilir. Kornişe monte edilebilir ayrıca rustiklere de uygulanabilir, Pile miktarı 1-3 yapıldığında %100 karartma sağlamaktadır. Renk kataloğumuzdan seçeceğiniz uygun renkte kumaş pencere ölçünüze göre hazırlanarak, montajı ekibimiz tarafından yapılır. Ürünlerimiz 2 yıl garantilidir. Karartma Perdeler genel uygulama olarak son kullanıcılar tarafından Stor perde şeklinde tercih edilmektedir. Gün ışığını tamamen keserek gece karanlığı elde etmeye yarar. Kullanım alanları, evlerin yatak odaları, çocuk odalarında, okullarda, dershanelerde, laboratuarlarda, sinema ve tiyatro salonlarında, toplantı salonlarında v.b. yerlerde karartma veya ışıksız ortam elde etmek için ideal perdelerdir. Karartma Stor Perdelerde fiyat aralığı 45-150 TL . Karartma Kumaş Perdelerde ise fiyat aralığı ise 45-95 TL aralığındadır.

Oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği vardır.

Blackout Perdenin örnek fiyatlandırması

Örnekleyecek olursak : 45 TL’lik bir ürün için ; eni-55cm  ve  boyu-140cm olan bir blackout stor perde fiyatlandırması,  0,55 x 1,40 = 0,77 metrekare olmaktadır.  Fiyatlandırmada en 100cm Boy 200cm üzerinden 1,00x2,00= 2 m2*45= ödenecek bedel 90 TL’dir. Tüm mekanizmalı Blackout Perde sistemleri için standart m2 ölçüsü hesaplamada baz alınır.

Blackout Perde nasıl temizlenir. Blackout stor perde, kullanımı ve tamiri en kolay mekanizmalı perdedir. Ortalama ömrü 6-8 yıldır. Temiz - Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda bu ömür 9-10 yıla kadar çıkabilir. Blackout Stor perde kumaşları ham kumaş değildir. Üzerinde bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde olan kolanın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa - sola kaymamasının sağlanmasıdır.

Temizleme yapılırken Apre zemine zarar vermeden temizleme yapılması çok önemlidir. Aprenin bozulmaması için firmamız leke ve yağ çözücü özel solüsyonlar ile köpük sistemi le tamamen kuru temizleme işlemi ile gerçekleştirmektedir.

Perdenin yoğun su ile temizlenme sonrası kumaş üzerinde dönüşü olmayacak hasarlar meydana gelebilir. Stor Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür. Stor Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

BLACKOUT STOR PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

stor-perde-olcusu-nasil-alinir

Blackout Stor Perdeler, dış görüntüyü açma-kapama, ışığı kontrol etme ve iç dekorasyonu tamamlama amacına hizmet etmektedirler. Blackout Stor Perde ölçüsü amaçlarına uygun şekilde alınması gerekir.

İnşaat sektörümüz maalesef perde konumlandırmalarını hiç düşünmeden projeler gerçekleştirmektedir. İnşaat sektöründe camlar standart oluşturulamamış önemli bir detaydır. Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır

Hal böyle olunca Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir. Uygulama yapılacak Perdenin kullanım amacı çok büyük önem kazanmaktadır.

İkinci husus da, stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısıdır.

Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey aynı doğrultuda hareket ettiklerinden zeminin çok düzgün olması yamuk eğri mekanlarda çalışmasında sıkıntı yaratır. Dikkat edilmesi gereken bir teknik özellik de Stor perdenin kumaş ölçüsü, mekanizma ölçüsünden yaklaşık " 4 " cm kadar daha "kısa" dır. Kumaş ölçüsü alınan ölçünün sağından ve solundan "2" şer cm daha içeride kalmaktadır.

Duvar mesafeniz mevcut ise çerçevenin iki yanından 15 cm çıkarak ölçü alınması güneş girişini ve yan taraflardan içerinin görülmesini engelleyecektir.

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica