<

 

Bebek ve Çocuk odası dekorasyonun en önemli detayı perdelerdir. Bebek ve çocuk odalarında kullanacağınız detaylarda perde seçerken çocukların bağışıklık sisteminin korunması ve melatonin hormonu salgılamasının sağlanması için gündüz uyuma sürelerinde ışığın içeri girmesini engellemek bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişimi için en sağlıklı çözüm olacaktır. Karartma ve blackout perdeler bu amaç için en uygun perde çeşitleridir.

Kumaş , Stor Perde ve Zebra Perde şeklinde çeşitlerimiz bulunmaktadır. Blackout Karartma Perdeler ayrıca Isı kaybını önlemek amacı ile de kullanılan perdelerdir.  Bebek ve Çocuk odası perdelerinde anti alerjik kumaş seçilmesi de faydalı olacaktır.

Bebek ve çocuk sağlığına kaliteli ve en uygun fiyatlarla ürünlerimizi mağazalarımızda bulabilirsiniz. Çocuk ve Bebek odası perdesi için bebeğin cinsiyetine uygun Renkler seçilir ve mobilyaya göre en uygun konsepte perde modeli tasarlanır. Bebek ve Çocuk Odası Perde çalışmalarımızı yandaki galerimizde bulabilirsiniz.

Mağazalarımızda ürün seçiminde faydalı olması amacıyla kullanılacak dekorasyon ve mobilya resimlerinin getirilmesi faydalı olacaktır. Ayrıca hesaplamalarda ön çalışma amacıyla aşağıda belirttilen şekilde cam ölçüsünün alınmasını sağlayabilirsiniz. Ekiplerimiz anlaşma sonrasında milimetrik ölçüm için evinizi ziyaret edecektir.

 

 

PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

zebra-perde-olcusu-nasil-alinir

 

İnşaat sektörümüz maalesef perde konumlandırmalarını hiç düşünmeden projeler gerçekleştirmektedir. İnşaat sektöründe camlar standartı oluşturulamamış önemli bir detaydır. Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır. Hal böyle olunca Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir.

İkinci husus da, zebra stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısıdır.

Balkon kapısı ile birlikte cam yan yana ise, balkon kapısını, şemadaki gibi ayrı şekilde ölçülmesi, camınız açılır ve sabit olmak üzere 2 kanattan oluşuyorsa, şemada gördüğünüz şekilde tek parça ölçebilirsiniz veya ayrı ayrı ölçebilirsiniz, tamamen kullanım amacınıza uygun olmalı . Bu sizi doğru yönlendirecektir.

metal Jaluzi perdelerde parçalı uygulama yapılması durumunda milimetrik hata olmaması için ölçünün net alınması gerekir. Aksi durumda denk gelmeyen cizgiler nedeniyle görüntü de simetri sorunu yaratabilir. Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey aynıdoğrultuda hareket ettiklerinden zeminin çok düzgün olması yamuk eğri mekanlarda çalışmasında sıkıntı yaratır.

Sağdan ve soldan en az 10 cm dışarı çıkılması gerekir. Eğer güneş girmesi yandan görülmesi gibi sıkıntılar mevcut ise mümkünse 15-20cm dışarı çıkılması ile perdenin yan açılardan aldığı ışığı daha iyi kontrol etmiş olursunuz. Taşma payı olmayan yerde ışık girmesi gibi sorun olmaz. Tül perde ölçüsünde Fon perde kullanılmayacak ise duvardan duvara ve boy ölçüsü alınması yeterlidir.

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica