Kumaş, PVC, Alüminyum, Ahşap olarak 4 farklı çeşit de dikey perde bulunmaktadır. Bant genişlikleri 9cm , 12,7cm 1,1cm, 8.9cm olarak değişmektedir. Dikey Perdelerin Açılış şekilleri: Ortadan yanlara toplanır - Yanlardan ortaya toplanır - Sağ veya sola toplanır. Manuel dikey perdeler, ip ve zincir kontrollü ile çalışır. Dikey perdelerde istenildiği kadar ışıktan faydalanmak mümkündür.  Sağa, sola ve ortadan açılır mekanizma özellikleri ile oldukça kullanışlıdırlar. Ayrıca bantların kendi eksenlerinde 180 derece hareket kabiliyetleri ise bu perdelere iyi bir örtücü ve gölgeleyici özelliği sağlamıştır. Bu özellik sayesinde dışarıdan içeriye giren güneşi istediğiniz açıya yönlendirebilirsiniz. Tam örtücülük sağlamaktadır.


Dikey perdenin ortalama ömrü 5-10 yıldır. Temiz - Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda bu ömür 5 yıl daha arttırılabilir. Her ne Kadar büro / ofis perdesi olarak bilinse de, evlerde de rahatlıkla kullanılabilir.


Oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği vardır. Dikey Perde ürünlerimize ait fiyatlarımız kumaş cinslerine ve kalınlıklarına göre m2 'si 40-90 TL aralığında değişmektedir.

Dikey Perde Çeşitleri ve Özellikleri
PVC Dikey Perde: Düz, çizgili, oluklu , ahşap görünümlü ve perfore delikli perde bant boyutu 9 cm 'dir.
Kumaş Dikey Perde : Polyester kumaş, jakarlı polyester kumaş, pamuklu kumaş, keten kumaş, jakarlı keten kumaş, sun screen (güneş kırıcı kumaş) Cam elyaflı, perde bant boyutu 9cm ve 12,7cm ' dir.
Alüminyum Dikey Perde: Düz ve perfore ( delikli )

 

 

Dikey Perde nasıl temizlenir.    Aluminyum, PVC olan çeşitleri su ile yıkanabilmektedir. Dikey perdenin kumaş olan çeşidinde sertleştirici madde olan kolanın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaşın aşağıya , sağa-sola çevrilirken sağlıklı yön değiştirilmesini ve ray üzerinde rahat hareket etmesini sağlar. Bu nedenle  temizleme yapılırken apre zemine zarar vermeden temizleme yapılması çok önemlidir. Aprenin bozulmaması için firmamız leke ve yağ çözücü özel solüsyonlar ile köpük sistemi le tamamen kuru temizleme işlemi ile  ovalama ve fırçalama yapmadan gerçekleştirmektedir.
Perdenin yoğun su ile temizlenme sonrası kumaş üzerinde dönüşü olmayacak hasarlar meydana gelebilir. Dikey Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür. Dikey Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

DİKEY PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

stor-perde-olcusu-nasil-alinir


Dikey Perdeler, dış görüntüyü açma-kapama, ışığı kontrol etme ve iç dekorasyonu tamamlama amacına hizmet etmektedirler. Dikey Perde ölçüsü amaçlarına uygun şekilde alınması gerekir. Uygulama yapılacak Perdenin kullanım amacı çok büyük önem kazanmaktadır.
Dikey perde  yere kadar uygulanacak ise pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısına dikkat edilmesi gerekmetedir.
Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey aynı doğrultuda hareket ettiklerinden zeminin çok düzgün olması yamuk eğri mekanlarda çalışmasında sıkıntı yaratır..
Duvar mesafeniz mevcut ise çerçevenin iki yanından 15 cm çıkarak ölçü alınması güneş girişini ve yan taraflardan içerinin görülmesini engelleyecektir.

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica