metal Jaluzi Perdenin Fiyatlarının uygun oluşu, fazla yer kaplamamaları ve temizliliklerinin kolaylığı tercih nedenlerinin başında gelir. Pratik olmakla birlikte aynı zamanda dekoratif ve estetik bir üründür. Motorlu ve uzaktan kumandalı da üretilebilir.16-25-50 mm genişliğinde bant seçenekleri bulunur. 16 mm bant genişliği özellikle kasa içi dediğimiz pencere doğraması üzerinde yada içinde kullanılmalıdır. 16 mm jaluzi perdeler çok geniş cephelerde tercih edilmemelidir. Tavan ve duvar uygulamaları için dirençleri zayıftır ve kısa sürede deforme olurlar. 25 mm bant genişliğinde olanlar rahatlıkla tavan, duvar kasa içi ve kasa üzeri uygulamalarda tercih edilebilir. 16 mm genişliğindeki metal jaluzi perdeler 25 mm metal jaluzi perdelere göre oldukça estetik ve zariftir ancak mukavemeti de doğru orantılı daha zayıftır. 25 mm metal jaluzi perdeler, büyük cephelerde üretim ölçü standartları doğrultusunda rahatlıkla kullanılabilir. 50 mm metal jaluzi perdeler daha çok geniş cephe ve pencerelerde tercih edilmelidir. Çalışma Şekli Yukarı Aşağı, Öne Arkaya çevrilebilmektedir. Işık geçirgenliği Açık konumda %30 kapalı konumda %80 oranında karartma sağlar. Jaluzi Perdeler, duvar tavan ve kornişe monte edilebilmektedir. 24 Ay üretim hatalarına karşı garantilidir. Cam Balkon

yada sürekli hareket halindeki camlarda zıgıl sistemi perdenin cama sabitlenmesini ve hareket etmemesini sağlamaktadır. metal Jaluzi Perde Fiyatları m2'si 35-75 TL aralığındadır

 

metal Jaluzi Perdenin örnek fiyatlandırması
Örnekleyecek olursak : 40TL’lik bir ürün için ; eni-55cm  ve  boyu-140cm olan bir fiyatlandırması,  0,55 x 1,40 = 0,77 metrekare olmaktadır.  Fiyatlandırmada en 100cm Boy mevcut ölçü üzerinden 1,00x1,40= 1,40m2*40= ödenecek bedel 56 TL’dir. Tüm Jaluzi perde çeşitlerinde en ölçü 100 cm altındakiler için 100 cm standart ölçü olarak hesaplamada baz alınır 100 cm üzerindeki ölçülerde net ölçüler ile hesaplama yapılmaktadır.

 

metal Jaluzi Perde Nasıl Temizlenir.
metal Jaluzi perde, kullanımı ve tamiri en kolay mekanizmalı perdedir. Malzemesi sık kirlenmez. metal yüzeyi paslanma özellikte olduğundan sık sık yıkanabiir.

Silme işleminde alkol içeren maddeler ile temizleme yapılmamalıdır. Her cam silindiğinde Alkolsüz Islak mendiller ile de temizleme yapılabilir.

 

metal Jaluzi Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür. metal Jaluzi Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

 

metaL JALUZİ PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

zebra-perde-olcusu-nasil-alinir


metal Jaluzi Perdelerin tek parça olarak en fazla 200 cm eninde sipariş edilmesine dikkat edilmelidir. 200 cm den büyük ölçülerde mekanizma sıkıntıları sağlıklı çalışmaya bilir. 200 cm aşan durumlarda kullanım amacınıza uygun şekilde ölçüyü parçalı olarak almanız sağlıklı olacaktır. İki perdenin birleşeceği ara noktayı, pencerenin kayıt arasına denk getirirseniz, ara açıklık sorun olmaktan çıkar.

İnşaat sektörümüz maalesef perde konumlandırmalarını hiç düşünmeden projeler gerçekleştirmektedir. İnşaat sektöründe camlar standartı oluştutulamamış önemli bir detaydır. Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır. Hal böyle olunca Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir.

İkinci husus da, zebra stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısıdır.

Balkon kapısı ile birlikte cam yan yana ise, balkon kapısını, şemadaki gibi ayrı şekilde ölçülmesi, camınız açılır ve sabit olmak üzere 2 kanattan oluşuyorsa, şemada gördüğünüz şekilde tek parça ölçebilirsiniz veya ayrı ayrı ölçebilirsiniz, tamamen kullanım amacınıza uygun olmalı . Bu sizi doğru yönlendirecektir.

metal Jaluzi perdelerde parçalı uygulama yapılması durumunda milimetrik hata olmaması için ölçünün net alınması gerekir. Aksi durumda denk gelmeyen cizgiler nedeniyle görüntü de simetri sorunu yaratabilir. Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey aynı doğrultuda hareket ettiklerinden zeminin çok düzgün olması yamuk eğri mekanlarda çalışmasında sıkıntı yaratır.

Sağdan ve soldan en az 10cm dışarı çıkılması gerekir. Eğer güneş girmesi yandan görülmesi gibi sıkıntılar mevcut ise mümkünse 15-20cm dışarı çıkılması ile perdenin yan açılardan aldığı ışığı daha iyi kontrol etmiş olursunuz. Taşma payı olmayan yerde ışık girmesi gibi sorun olmaz.

ANASAYFA
Yandex.Metrica