Stor Perde Temizleme Nasıl Yapılır:

Stor perde , kullanımı ve tamiri en kolay mekanizmalı perdedir. Ortalama ömrü 6 yıldır. Temiz - Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda bu ömür 7-8 yıla kadar çıkabilir. Stor perde kumaşları ham kumaş değildir. Üzerinde bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde olan kolanın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa - sola kaymamasının sağlanmasıdır. Stor Perde temizlemesi yapılırken Apre zemine zarar vermeden temizleme yapılması çok önemlidir. Aprenin bozulmaması için firmamız özel solüsyonlar ile yıkamasız tamamen kuru temizleme işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Tüm Perdelerin her cam temizleme işleminde tarafınızca nemli bir bez ile temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Storlarınızı yılda bir kez Kuru temizleme yapılması ile ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür.

 

Zebra Perde Temizleme Nasıl Yapılır :

Zebra Perde, sık dokunmuş kumaşlarla, tül kumaşların, şeritler halinde aralıklı olarak dizilmesinden meydana gelen kumaşın, stor perde gibi yukarı aşağı hareketiyle, çalışan perde sistemidir. Çift kat kumaş kullanıldığından, perde yukarı aşağı hareket edebilmesi için kırışmaması ve katlanmaması gerekmektedir. Bu nedenle temizleme özel titizlik ister. Kasadan çıkartılmadan ıslak bez ile düzenli temizlenmelidir. Kumaşında apre bulunmadığından tozu emmemesi çok önemlidir. Bu nedenle yılda en az bir yada iki kez kuru temizleme yapılması perde kullanım süresinin artmasını sağlayacaktır. Firmamız temizleme işlemini susuz özel solüsyonlar ile tamamen kuru temizleme ile gerçekleştirmektedir.

 

 

 

Katlamalı Perde Temizleme Nasıl Yapılır :

Katlamalı perde mekanizmaları makaralı sistemdedir. Üst kısmı cırtlı alüminyum profildir, plastik montaj aparatları ile tavana ve duvara monte edilebilir. Mekanizma grubu profil üzerinde bulunan kanallara geçmelidir. Sistem olarak mekanizma ve makaralar üst profile geçme olup mandalla sıkıştırılır. Mekanizma zincir vasıtasıyla çevrilir ve göbeğindeki delikten geçen alüminyum çubuk vasıtasıyla makaraları hareket ettirir ve makaralar üzerinde bulunan kurdeleleri sarar veya boşaltır. Böylece perdenin eteğinde bağlı olan kurdele sarılmadan dolayı aldığı hareketle perdeyi yukarı ve aşağı hareket ettirir. Çubuklar perdenin düzgün durması ve eşit mesafelerde kademeli olarak toplanması için perde üzerinde hazırlanmış yuvalarına takılır. Lama ise perdenin eteğindeki hazırlanmış yerine dikkatlice geçirilir ve perde düzgün bir şekilde durur. Katlamalı Perdelerin yıkama sonrası belirtilen ayar işlemleri kullanıcıyı biraz ürkütür.

 

Ayrıca Fon Perde lerinizin, Fransız Dantel Tül Perdelerinizin kuru temizleme, temizleme sonrası Montaj ve Bakım hizmetimiz ile de bir telefonla yanınızdayız. Diğer perde temizleme sistemleri için Müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilir, Dönemsel Kampanyalarımızdan faydalana bilirsiniz?

Hemen arayın. 0212 641 95 68- 0 532 615 52 47

Diğer perde temizleme / perde yıkama işlemlerini incelemek için Perde Temizleme web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica