Silhouette perdeler, iki tül perdenin, jaluzi perdenin bantlarına benzeyen sık dokunmuş kumaşlarla birleştirilmesi sonucu oluşur. Silhouette Perdeler, yukarı ve aşağı hareket eder. Silhouette Perde açık iken tül görünümü oluşur ve ışığı geçirir, perde kapalı iken, aradaki sık dokunmuş kumaşların üst üste binmesi ile ışığı engeller. m2 fiyatları 120-165 TL aralığındadır. Silhouette Perdeler, tül sayesinde içeriye gelen ışığı filtreleyerek kusursuz bir kullanım sağlar. Silhouette perde manuel ve motorlu olmak üzere iki farklı şekilde kullanılmaktadır.

Silhoutte Perdenin örnek fiyatlandırması
Örnekleyecek olursak : 120 TL’lik bir ürün için ; eni-55cm  ve  boyu-140cm olan bir stor perde fiyatlandırması,  0,55 x 1,40 = 0,77 metrekare olmaktadır.  Fiyatlandırmada en 100cm Boy 200cm üzerinden 1,00x2,00= 2 m2*120= ödenecek bedel 240 TL’dir. Tüm mekanizmalı Stor sistemler için standart m2 ölçüsü hesaplamada baz alınır.

Silhoutte Perde nasıl temizlenir. Ortalama ömrü 6-8 yıldır. Temiz - Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda bu ömür 9-10 yıla kadar çıkabilir. Silhoutte perde açık konumda iken bağlantılı kumaş olduğundan aralarına toz birikebilmektedir. Tozlar elektirik süpürgesinin en düşük ayarı ile hafifce çekilebilir.

Temizleme yapılırken tül zemine zarar vermeden temizleme yapılması çok önemlidir. Tül kısımları ince ve hassas olduğundan bozulmaması için dikkatli temizleme gerektiren perde türlerindendir. Firmamız leke ve yağ çözücü özel solüsyonlar ile köpük sistemi le tamamen kuru temizleme işlemi ile gerçekleştirmektedir. Fırçalama ve ovalama işlemi yapılmamaktadır.

Perdenin yoğun su ile temizlenme sonrası kumaş üzerinde dönüşü olmayacak hasarlar meydana gelebilir. Silhoutte Perdelerinizin sağlıklı kullanılması için yapılması gereken aşağıda belirtilen ufak detaylar ilk günkü temizliğine kavuşmasını sağlamanız mümkündür. Silhoutte Perde Temizleme ile ilgili tüm detayları www.stortemizleme.net sitemizden inceleyebilirsiniz.

SİLHOUTTE PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR:

stor-perde-olcusu-nasil-alinir

Silhoutte Perdeler, dış görüntüyü açma-kapama, ışığı kontrol etme ve iç dekorasyonu tamamlama amacına hizmet etmektedirler. Stor Perde ölçüsü amaçlarına uygun şekilde alınması gerekir.

İnşaat sektörümüz maalesef perde konumlandırmalarını hiç düşünmeden projeler gerçekleştirmektedir. İnşaat sektöründe camlar standart oluşturulamamış önemli bir detaydır. Konumlandığı ortama göre beklenilen amaca uygun düzenleme yapılabilmesi mekan sahiplerine ve dolaylı olarak perdecinin sorumluluğuna bırakılmaktadır

Hal böyle olunca Perde ölçüsü alımında dikkat edilecek iki husus bulunmaktadır. ilk husus, uygulama yapılacak pencerenin yan duvarları ile tavana ve zemine olan mesafeleridir. Uygulama yapılacak Perdenin kullanım amacı çok büyük önem kazanmaktadır.

İkinci husus da, stor perde uygulanacak pencerenin önünde kalorifer peteğinin varlığı, pencerenin açılan /açılmayan bölümleri açılma durumundaki kullanım yönü pencerenin mermer çıkıntısıdır.

Mekanizmalı perdeler, yatay veya düşey aynı doğrultuda hareket ettiklerinden zeminin çok düzgün olması yamuk eğri mekanlarda çalışmasında sıkıntı yaratır. Dikkat edilmesi gereken bir teknik özellik de Silhoutte perdenin kumaş ölçüsü, mekanizma ölçüsünden yaklaşık " 4 " cm kadar daha "kısa" dır. Kumaş ölçüsü alınan ölçünün sağından ve solundan "2" şer cm daha içeride kalmaktadır.

Duvar mesafeniz mevcut ise çerçevenin iki yanından 15 cm çıkarak ölçü alınması güneş girişini ve yan taraflardan içerinin görülmesini engelleyecektir.

 

ANASAYFA
Yandex.Metrica